Warp nagyon lelkes marketingjének hála ismét elkezdtem hwdb kimeneteket kapni -ezeket újfent köszönöm, a korábbiakkal karöltve-. Ha az emberek fáradnak azzal, hogy elküldik a kimeneteket akkor illő lenne valamit szólni a korábbi bejegyzésemről.
Amikor az a bizonyos blogbejegyzés megszületett még nem tudtam egy külföldi kezdeményezésről, melynek címe: http://www.ubuntuhcl.org/
Magát a külföldi adatbázist nem ismerem közelebbről, de ahogy elnéztem amikor tudomást szereztem róla, komplett dobozos gépek konfigurációiról nyújt egy tetszőleges listát és pontozási lehetőséget (ahogy a hupon valaki találóan megjegyezte, laptopomat mint laikus rápontozom 5.0-ra pedig csak annyit tud hogy bekapcsolom és megy, kamera, hotkey és egyéb ínyencségek nem működnek…). Ez azóta változhatott. Mint írtam nem ismerem.
Vegyük a következő eseteket:
o Szeretnék venni egy tv-tunner kártyát.
o Szeretnék venni egy komolyabb hangkártyát, vagy esetleg egy külső vasat, hangdigitalizáláshoz.
o Szeretnék magam összerakni egy gépet.
o Szeretnék mobilnetet használni.
o Szeretnék scannert venni. (akciós a madaras teccsóban, de támogatja-e a linux. Megtörtént eset, hogy póruljártunk.)
o Digitális kamerámmal le tudom-e szedni a képeket? Canon eos sorozatú gépem van. (vagy lenne ha lenne sok pízem)
o Nem Ubuntu-t használok, hanem xy linuxot, 2.6.108.10-es verziójú kernellel.
o Most még windowsom van, de szeretnék gentoo-t telepíteni mer’ az menő.
(mj.: Az esetek között vagylagosság van.)
Mi lenne egy ideális megoldás (szerintem)? Tetszőleges operációs rendszeren, Linux/windows, futtatok egy programot (python, pygecko, glade), az felsorol minden csatlakoztatott hw eszközt és az adatbázisból gyártó és termék azonosító (vendor/product id) alapján kiválaszja az eszköz nevét. Ha már van róla teszteredmény akkor azt is mutatja, hogy támogatott-e (akármilyen linuxon valaha, vagy adott terjesztésen ezzel a verizóval). Ha nincs még akkor ki tudom tölteni, hogy nálam az adott eszköz megy-e.
Tudok egy termékhez meghajtó vagy howto információkat linkelni (valós pl: web’n’walk stick esetén a hso drivert) vagy tetszőlegesen magam írni leírást a beüzemeléséről.
Ahogy látszik én leginkább olyan eszközök támogatottságát szeretném böngészni ami egyedi (hubble űrtávcső :D), és ami leginkább megakasztja az embert ha oda kerül, hogy szeretné megvenni, de nem akar zsákutcába szaladni. És ugye ki szereti lapátolni kifele az ablakon a pénzt?
Nos, ezek az elképzelések és a színes-szagos terv. És akkor most a valós tények:
o Szabadidő konvergál a 0-hoz.
o Nem szeretnék lelkes-hírbeküldő-aztán-csendesen-project-elhaló lenni, így vagy itt lesz a blogban az előrehaladás publikálva, vagy nem. (utóbbi esetén a project stagnálása várható :))
o Nincsenek kitűzött dátumok és konkrét adatbázis/oldal tervek (lásd: egyes számú tény).
o Van egy domain és egy rakás lelkes álom. http://linuxhw.hu
o Van jó pár xml-em amit korábban és most küldtetek. Ezeket néha megnézem és megállapítok dolgokat.
o Van egy nemzetközi oldal ami mögött van ember és van (valamilyen) adatbázis ami fejlődik és bővül.
o A netem júniusig hétközben a modemes betárcsázós időket idézendő sebességgel hasít.
Szóval így állunk ezekkel a dolgokkal.
más: Van egy új, programozóknak készülő project, melyet a “diákjaim” írtak. Hamarosan erről is szólok. (csak azért írom le, hogy maradjon írásos nyoma, hogy ezt is meg kell majd tennem :))
“én leginkább olyan eszközök támogatottságát szeretném böngészni ami egyedi (hubble űrtávcső 😀 )”
ezt a dumát:D