M.D. linux

Épp egy barátom próbált meg küldeni egy szép msn vírust ami szerint Britney meghalt. Kár érte. A linkre azért nem kattintottam rá. Persze csak azért mert más dolgom van. 🙂

Viszont megint eszembe jutott egy ötlet amit közhírré teszek, aztán ha valakinek van batár sok ideje meg kapcsolata valamelyik vírusharcos céggel (akár magyarországival, like VB) akkor jópízé meg is csinálhatná. Én meg örülnék mint majom a farkának hogy kitaláltam 🙂 Persze a havi juttatások mellett…

Nos az elképzelésnek van már gyakorlati előszele, miszerint ha egy dualboot-os gépünk van akkor a linux alól bátran tudjuk managelni a win-t. (jelszó módosítás, regiccstri turkálás és a többi)

Ha kapunk (vagy van) egy win, ami tele van mindenféle vírussal akkor kézenfekvő megoldásnak tűnik hogy a fertőzött rendszert békén hagyva egy olyan rendszert indítunk ami tiszta és még véletlenül sem fertőződik. Linux. 🙂

A tiszta rendszerre (linux) kéne olyan grafikai felülettel és vírusadatbázissal megtámogatott programot készíteni amivel képesek vagyunk megkeresni a win-t egy partíción, felmérni a fertőzött rendszer indulásakor induló folyamatokat (regedit regiccstri), azok károsságát megítélni és adott esetben a regiccstrit megtisztítani a káros dolgoktól.
Jó kis iparágat lehetne erre ráépíteni. Livecd be (vagy PXE): linux bootol, automatikusan keres, javasol, töröl. Gép kikapcs, tulaj örül, hogy nem kellett az egész gépet legyalulni…
Ennek megvalósításához csak kétféle szakember kell:
– nagy tudású windowsos szakember, és
– nagy tudású linuxos szakember/jó programozó.

Ha majd egyszer sok időm lesz… Bár ha most elkezdek házalni az ötlettel lehet, hogy valaki lecsap rá.

4 thoughts on “M.D. linux

  1. A példa szerintem pont nem jó, mivel inkább phising áldozatnak tűnik (vö. meetyourmessenger vagymi).
    Az ötlet tetszik, bár tovább kéne gondolni, meg csomó apró buktatója van (pl. hogyan állítjuk helyre a fertőzött rendszerfájlokat).
    Ubuntu Cleaner Connor.
    Amúgy meg backup, backup, backup 😉

    A lektor úr üzeni, hogy a regedit szót hasznáod (bár következetesen) a registry helyett. 🙂

  2. Én már hányszor csináltam már ilyet: SysrescCD, nem grafikus de van benne:
    – ntfs3G rw
    – clamav legfrisebb -0.1 verzió
    – tud freshclam-ot használni

    Ezzel már pár csúnya dolgot leirtottam, a registry hackeléshez meg általában valami BartPE re alapozó összetákolt CD-t használok, tehát regedit tényleg jó lenne Linux alá grafikusan, de a kismemóriájú gépeknél a “grafikus” zabál, és akkor hova töltöd a vírusDB-ket ramdiskre?? Vagy kell még egy pendrive ahhoz…

  3. Hm a kommentezésnél jól jönne egy jól látható “a kommented moderálásra” vár felirat hogy ne akarjam újrapostolni

  4. Registry parseolásra már láttam perl programot. A gui kérdést meg meg lehet oldani egy huszáros vágással: úgy kell megírni a programot ahogy azt a nagykönyvben tanítják.

    commandline <= lib => gui

    Így gyak. ott használod a progit ahol és ahogy akarod.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.